Peugeot Merkezi forumlarına hoşgeldiniz

Peugeot Yeni Modeller Hakkında Herşey

Giriş Kayıt

bir kaç sorum var?

milyoncubaba
Ad: mehmet
Araç modeli: 308

bir kaç sorum var?

Mesaj gönderen milyoncubaba » 12 Haz 2019, 12:35

merhaba arkadaşlar öncelikle geçmiş bayramınız mübarek olsun.
bir kaç sorum var?

1 - klimadan yoğun şekilde gelen uğultuyu nasıl çözebilirim ve klima kaynaklı olarak araç altından su damlamaları normal midir?
2 - araç bagaj kapağı üzerindeki fren ledlerinden bir kaç tanesi yanmıyor manuel olarak değiştirebilir miyim? bazı arkadaşlar bıçak ile açılabiliyor dediler ne kadar doğrudur ?
3 - yaklaşık 2300 km tatil yolculuğumda 90 - 100 km hız ortalamasıyla 4,5 litre mazot yaktım. bana çok iyi değerler gibi gelmedi fakat daha aşağıya düşmüyor malum dağ yolları rampa çıkışları vs. size göre nasıl?
4 - araç içi koltuk döşeme ve ön panel temizliği için ne önerirsiniz? malum tatil dönüşü temizlik yapmak gerek. kum taneleri bile boya atmalarına neden olabiliyor. aracın malzemesi cok hassas.

Kullanıcı avatarı
Jlozde
Site Admin
Ad: Can
Araç modeli: 308

Mesaj gönderen Jlozde » 13 Haz 2019, 07:34

Cevaplamaya çalışayım;

1- Klima kompresörü sesi benim araçta yüksek değil ve rahatsız etmiyor. Sizinkinde bir sorun olabilir. Evet klima açıkken aracın altından su atması normaldir.
2- Bu konu hakkında bilgim yok.
3- Aracınızda klima açık olması, aracın yükü ve yüksek hız yakıt tüketimini olumsuz etkileyecektir. 4.5 kötü bir değer değil, bence gayet güzel.
4- Würth markasının güzel temizlik ürünleri var. Bir süre kullanmıştım eski aracımda güzel sonuç veriyorlar.

“Bir Bilene Danışın” sayfasına dön