Peugeot Merkezi forumlarına hoşgeldiniz

Peugeot Yeni Modeller Hakkında Herşey

Giriş Kayıt

Smeg Üniteler Hakkında Genel Bilgi ve Frimware Download Linkleri

Cevapla
Kullanıcı avatarı
Jlozde
Site Admin
Mesajlar: 129
Kayıt: 26 Mar 2019, 14:45
Ad: Can
Araç modeli: 308
Konum: Ankara

Smeg Üniteler Hakkında Genel Bilgi ve Frimware Download Linkleri

Mesaj gönderen Jlozde » 06 May 2019, 14:27

Merhaba Arkadaşlar,

Bu başlık altında size Smeg üniteler hakkında bilgi vereceğim. Hangi ünite neyi destekler neyi desteklemez bunlar hakkında konuşacağız. Smeg üniteler, Magneti Marelli tarafından üretilir. Ve RT6 sistemlerin abisi olarak yerlerini araçlarda almışlardır. Smegler bildiğimiz gibi Continantel üretimi olan NAC EUR Wave 2 üniteler tarafından yerlerinden kısa sürede edilmiş ve krallığı ne yazık ki çok uzun sürmemiştir.

Bununla birlikte cihaz RT6 sistemler gibi hacklenmiş olup dilediğiniz özelliği ve hatta butonların yerlerini bile değiştirmenize imkan vermektedir.

Temelde 3 adet ünite vardır. Herkes kafasına göre isimlendirse de bu üniteler Magneti Marelli ve PSA tarafında şu şekilde isimlendirilir;
  1. Smeg
  2. Smeg+ (IV1)
  3. Smeg+ (IV2)
Smeg+ IV1 Teknik Dökümantasyon

SMEG
Öncelikle standart Smeg ünitelerden bahsedelim. Ürün gamındaki en basit modeldir, tam olarak hangi araçlarda kullanıldığını bilmesem de 208 ve 2008lerin ilk modellerinde olduğunu biliyorum. Smeg+ dan önceki modeldir. Yazılım versiyonu 3 ile başlar. Apple Carplay ve Android Auto desteği ne yazık ki yoktur. Bilinen en son versiyon 3.21.A.R1 dir.

SMEG+ IV1
Smeg+ ünitenin 1. versiyonudur. Apple Carplay ve Android Auto desteği ne yazık ki yoktur. Versiyon numarası 4 ile başlamış ancak daha sonra 5e güncellenmiştir bilinen en yeni versiyon 5.43.A.R2 dir.

SMEG+ IV2
Smeg+ en son versiyonudur ve Apple Carplay ve Android Auto desteği vardır. Bilinen son versiyonla birlikte Apple Carplay ve Android Autoyu destekler. Versiyon numarası 6.4.A.R10 dur. Güncellemenin ardından eğer ilgili butonlar kapalı olarak görünmeye başlıyor ise bunun aktifleştirilmesi gerekmektedir. Bu işlem tarafımızdan uzaktan destek ile yapılabilmektedir.

Bu üç ünitenin de ortak özellikleri ne yazık ki ses çıkışları çok düşüktür. Kolon başına 16Watt/RMS değer çıkışları vardır. Herhangi bir amfi kullanmaksızın kaliteli ve tatminkar bir ses almak ne yazık ki mümkün değildir.

Son versiyon indirme linkleri:
SMEG SMEG UPG SoftWare 3.21.A.R1
SMEG+ IV1 SMEG UPG SoftWare 5.43.A.R2
SMEG+ IV2 SMEG UPG SoftWare 6.4.A.R10

GRKM1907
Mesajlar: 1
Kayıt: 09 Ağu 2019, 23:31
Ad: GORKEM
Araç modeli: 208
Konum: İstanbul

Mesaj gönderen GRKM1907 » 09 Ağu 2019, 23:35

Selamlar. Verdiginiz bilgiler isiginda peugeot 208smeg ekranim android auto destegi olmasi lazim. Ancak ben sadece mirrorlink ve carplay gorebiliyorum. Android auto nasil gelecek ekranima? Versiyonum da yeni ve en son bildigim kadariyla. smeg 6.4 A. R.10 verdiyona sahibim.

Cevapla

“Ses Sistemleri ve Modifikasyonlar” sayfasına dön