Peugeot Merkezi forumlarına hoşgeldiniz

Peugeot Yeni Modeller Hakkında Herşey

Giriş Kayıt

2011 508 bluetooth parazit problemi

Mehmettt27
Ad: mehmet
Araç modeli: 508

2011 508 bluetooth parazit problemi

Mesaj gönderen Mehmettt27 » 09 Kas 2019, 17:38

Arkadaşlar merhaba 2011 model 508 aracın bluetooth bağlantısında parazit ve cızırtı problemi oluyor. Bunu gidermenin bir yolu var mıdır ? Üzerindeki sistem orjinal std. sistem. Ekran vs yok

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kullanıcı avatarı
Jlozde
Site Admin
Ad: Can
Araç modeli: 308

Mesaj gönderen Jlozde » 10 Kas 2019, 17:36

Merhaba,

508 deki ünitelerde Bluetooth ünitenin içindedir. Dolayısı ile dış parazitten çok etkilenmesi beklenmez. Aklıma gelen öncelikli ihtimaller şunlar.

Aracınıza sonradan takılan bir parça teyip beslemesinin bağlı olduğu 12v besledemden beklenenin üzerinde güç çekiyordur. Bu da dalgalanma veya statik yapıyor olabilir.

Araçlarda genel olarak gnd ortaktır ve şase üzerinden alınır. Araçta elektronik bir akşam statik yapıyor veya bir kaçak yapıyor olabilir.

Mehmettt27

Mesaj gönderen Mehmettt27 » 10 Kas 2019, 18:02

Jlozde yazdı:Merhaba,

508 deki ünitelerde Bluetooth ünitenin içindedir. Dolayısı ile dış parazitten çok etkilenmesi beklenmez. Aklıma gelen öncelikli ihtimaller şunlar.

Aracınıza sonradan takılan bir parça teyip beslemesinin bağlı olduğu 12v besledemden beklenenin üzerinde güç çekiyordur. Bu da dalgalanma veya statik yapıyor olabilir.

Araçlarda genel olarak gnd ortaktır ve şase üzerinden alınır. Araçta elektronik bir akşam statik yapıyor veya bir kaçak yapıyor olabilir.
Öncelikle cevap için teşekkür ederim. Aracı ikinci el aldım ama bildiğim ve gördüğüm kadarı ile sonradan takılmış ve enerji çekecek hiçbirşey yok. Araç tamamen fabrika çıkış orjinal halinde. Cızırtı ve parazitten kastım tizlerde gelen garip çatlamalar ama kısmakla düzelmiyor. Bluetooth un sürüm güncellemesi vs var mı acaba ? Konudan anlayan bir usta bulmak lazım galiba

Kullanıcı avatarı
Jlozde
Site Admin

Mesaj gönderen Jlozde » 10 Kas 2019, 19:06

Mehmettt27 yazdı:
10 Kas 2019, 18:02

Öncelikle cevap için teşekkür ederim. Aracı ikinci el aldım ama bildiğim ve gördüğüm kadarı ile sonradan takılmış ve enerji çekecek hiçbirşey yok. Araç tamamen fabrika çıkış orjinal halinde. Cızırtı ve parazitten kastım tizlerde gelen garip çatlamalar ama kısmakla düzelmiyor. Bluetooth un sürüm güncellemesi vs var mı acaba ? Konudan anlayan bir usta bulmak lazım galiba

Cd takip denediniz mi ? O kısımda sonuç nasıl oluyor?

Mehmettt27

Mesaj gönderen Mehmettt27 » 10 Kas 2019, 19:32

Jlozde yazdı:
Mehmettt27 yazdı:
10 Kas 2019, 18:02

Cd takip denediniz mi ? O kısımda sonuç nasıl oluyor?
Cd de ses pırıl pırıl problem yok. Radyo da çok temiz. Aux kablosu alıp denemedim sadece

Kullanıcı avatarı
Jlozde
Site Admin

Mesaj gönderen Jlozde » 10 Kas 2019, 22:05

O zaman sorun elektriksel olmayabilir. Teyip unitesi ile alakalı sanıyorum. 2011 oldununa göre aracınızdaki ünite rcc. Çok eski bir tip fırsattan istifade Smeg veya Nac üniteye geçebilirsiniz.

Mehmettt27

Mesaj gönderen Mehmettt27 » 10 Kas 2019, 22:27

Jlozde yazdı:O zaman sorun elektriksel olmayabilir. Teyip unitesi ile alakalı sanıyorum. 2011 oldununa göre aracınızdaki ünite rcc. Çok eski bir tip fırsattan istifade Smeg veya Nac üniteye geçebilirsiniz.
Bu üniteler aracın tesisatı ve hoparlörleri ile uyumlu olur mu ? Ikinci el temiz orjinal bir sistem düşünebilirim. Ama konuya hiç hakim değilim nereden bulabilir kimden destek alabilirim bilmiyorum.

Kullanıcı avatarı
Jlozde
Site Admin

Mesaj gönderen Jlozde » 10 Kas 2019, 23:37

Kablo kesme veya ekleme yapmıyorsunuz. Nac ve Rcc bire bir aynı diye biliyorum. Smeg için ise araya dönüştürücü almanız gerekiyor. Mikro usbden usb c ye dönüştürücüler gibi düşünebilirsiniz. Teyp ünitesinin arkasındaki dana fakra soket tıp farkı ile alakalı sadece.

Önerim nac olur. Nac yeni 3008 ve 508de kullanılan ünite Apple carplay ve Android auto destegi var. Sesli komut alabiliyor. Navisi çok daha güncel ve hızlı. Ancak bu ünite için ekran da değiştirmeniz gerekebilir. Dokunmatik ekran kapasitif bu cihazlarda.

Diğer yandan Smeg ünite basit kalabilir islevsellik olarak. Ancak yine de Rcc den daha güncel, tasarım olarak daha şık ve hızlı bir ünite ve aynı zamandan maliyet olarak en dusuklerden birisi olacaktır. Çünkü nac ekranı kolay kolay çıkma bulunmuyor ve sıfırı 508 için gerçekten pahalı.

Asıl ünite ise çıkma veya sıfır olarak Rcc, Smeg veya Nac ciddi bir fiyat farkı olmaz. Aşağı yukarı aynıdır.

Ben 1-2 ay önce 508 aldım. Nac sisteme geçeceğim. Buradan detaylarını aktaracağım. Daha önce 308lerde yapmıştık. Çok şık oluyor.

Mehmettt27

Mesaj gönderen Mehmettt27 » 10 Kas 2019, 23:53

Jlozde yazdı:Kablo kesme veya ekleme yapmıyorsunuz. Nac ve Rcc bire bir aynı diye biliyorum. Smeg için ise araya dönüştürücü almanız gerekiyor. Mikro usbden usb c ye dönüştürücüler gibi düşünebilirsiniz. Teyp ünitesinin arkasındaki dana fakra soket tıp farkı ile alakalı sadece.

Önerim nac olur. Nac yeni 3008 ve 508de kullanılan ünite Apple carplay ve Android auto destegi var. Sesli komut alabiliyor. Navisi çok daha güncel ve hızlı. Ancak bu ünite için ekran da değiştirmeniz gerekebilir. Dokunmatik ekran kapasitif bu cihazlarda.

Diğer yandan Smeg ünite basit kalabilir islevsellik olarak. Ancak yine de Rcc den daha güncel, tasarım olarak daha şık ve hızlı bir ünite ve aynı zamandan maliyet olarak en dusuklerden birisi olacaktır. Çünkü nac ekranı kolay kolay çıkma bulunmuyor ve sıfırı 508 için gerçekten pahalı.

Asıl ünite ise çıkma veya sıfır olarak Rcc, Smeg veya Nac ciddi bir fiyat farkı olmaz. Aşağı yukarı aynıdır.

Ben 1-2 ay önce 508 aldım. Nac sisteme geçeceğim. Buradan detaylarını aktaracağım. Daha önce 308lerde yapmıştık. Çok şık oluyor.
Malum sitede ve başka sitelerde arıyorum ama orjinal cihaz bulamadım. Hep piyasa mali ne idüğü belli olmayan şeyler var. Ben de orjinalliği bozmak istemiyorum. Konu ile ilgili süreci buradan bilgilendirirseniz çok faydalı olur bana ve diğer arkadaşlara

Kullanıcı avatarı
Jlozde
Site Admin

Mesaj gönderen Jlozde » 10 Kas 2019, 23:55

Paylaşacağım. Ekran 2 hafta önce 1700liraya Fransa'dan sipariş geçildi. Sanıyorum 2-3 haftaya Peugeot Türkiye'ye ulaşır.

308 ekran maliyetini de söyleyeyim. Onu da sıfır olarak almıştım. 380tl gibi bir fiyata yurt dışından, kargo ve gümrük dahil olarak.

508in ekranı aslında daha basit 308e göre ama fiyat olarak neredryse 5 katı...

“Ses Sistemleri ve Modifikasyonlar” sayfasına dön